Gran Canaria je nejoblíbenější z Kanárských ostrovů

Gran Canaria (Kanárské ostrovy - Španělsko)
Gran Canaria (Kanárské ostrovy - Španělsko)

Od Prahy je dělí asi tři a půl tisíce kilometrů nejprve evropské pevniny a poté průzračných vln Atlantského oceánu. Letadlem to zvládnete za pět hodin. A pak už vás čeká hotový ráj na zemi, rozkládající se na celkem sedmi větších a několika desítkách menších ostrovů vulkanického původu, ležících nedaleko severozápadního břehu Afriky. Vítejte na Kanárských ostrovech.

Gran Canaria a co od něj čekat

Turisticky nejoblíbenější ze zmíněných sedmi ostrovů je zcela jistě Gran Canaria, kde se mimo jiné nachází třeba hlavní město Las Palmas. Gran Canaria si vysloužil přezdívku „minikontinent“ – důvodem je neobyčejně rozmanitý povrch, kterým se ostrov vyznačuje. Jakmile se vzdálíte od sněhobílých pláží podél  moře a zamíříte do vnitrozemí (nejlepším způsobem je půjčit si auto a vyrazit na vlastní pěst), objevíte barvitou krajinu plnou kontrastů. Díky prehistorické sopečné aktivitě můžete na Gran Canaria navštívit hluboké rokliny, kaňony a krátery, stejně jako vystoupat na bezmála dvoutisícové horské masivy (nejvyšší hora Kanárských ostrovů, Pico de las Nieves, měří 1949 m).

Na ostrově Gran Canaria si budete chvílemi připadat jako v důvěrně známé evropské krajině, a posléze jako byste se mávnutím kouzelného proutku ocitli v rozpálené africké poušti. V jižní části si nenechte ujít fantastické přírodní bohatství v podobě unikátních piniových hájů a kaktusů dorůstajících úctyhodných výšek. To vše na pozadí tyrkysově modrého oceánu, který láká k prozkoumání. Pod vodní hladinou můžete při troše štěstí spatřit želvy obrovské nebo delfíny.

Sportovní vyžití na Gran Canaria

Na Kanárské ostrovy se jezdí hlavně za plážemi. Není se co divit – vždyť je jich tu na 150 a některé jsou tak známé, že je prostě nemůžete vynechat, i když jsou obvykle přeplněné turisty (například Maspalomas nebo Playa del Ingles, tedy Pláž andělů). Atraktivita těchto pláží spočívá i v tom, že v jejich těsné blízkosti se nachází luxusní turistické zázemí – hotely, restaurace, noční kluby a další příležitosti, jak se Kanárských ostrovů dosyta nabažit.

Kdo je sportovně založený, ten jistě nepohrdne širokou nabídkou vodních sportů. Snad každý obyvatel Gran Canaria (oficiálně jich tu žije něco přes osm set tisíc) si někdy v životě vyzkoušel surfování nebo potápění, a pokud ne tyto „moderní vymoženosti“, pak zcela jistě dobře zná tradiční rybolov. A ještě jeden sport je pro Gran Canaria typický: je to golf. Zdejší golfová hřiště jsou známá po celém světě a jezdí si je sem užít jak profesionální, taka amatérští hráči.

Booking.com