Skopelos, tajemný ostrov Egejského moře

Ostrov Skopelos (Řecko)
Ostrov Skopelos (Řecko)

Řecko je domovem mnoha krásných ostrovů a jedním z nich je Skopelos. Tento tajemný ostrov v Egejském moři je známý svou nádhernou přírodou, malebnými plážemi a autentickou atmosférou. V tomto článku vám představíme, jak se tam dostat z Skiathosu, co tam můžete dělat, jaké jsou místní speciality a které pláže navštívit.

Doprava z Skiathosu

Skopelos je sousední ostrov Skiathosu a je snadno dostupný lodí. Existují pravidelné trajektové spoje mezi oběma ostrovy. Trajektová plavba trvá přibližně 40-60 minut a při příjezdu do přístavu Skopelosu budete přivítáni malebnými bílými domky a úzkými uličkami. Trajektové spoje zajišťuje vice společností, pro jak čas, tak I cena plavby je vždy odlišná. Lístky se dají zakoupit online.

Co dělat na Skopelosu

Skopelos je rájem pro milovníky přírody a klidných pláží. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je prozkoumání ostrova pěšky či na skútru nebo na kole. Můžete se vydat na procházku po zelených stezkách a objevovat úchvatné výhledy na moře a okolní ostrovy. Skopelos je také známý svými olivovými háji a vinicemi, takže můžete navštívit místní farmy a ochutnat čerstvé olivové oleje a vína.

Určitě navštivte hlavní město ostrova Skopelos, které je známé svou tradiční architekturou a malebnou atmosférou. Projděte se úzkými uličkami plnými bílých domů s modrými dveřmi a okny a objevujte malé trhy, řemeslné obchůdky a příjemné kavárny. Město je také domovem několika kostelů, které stojí za návštěvu. Ostrov je obecně méně turistický než sousední Skiathos, proto je více autentický.

Gastronomie

Skopelos nabízí bohatou řeckou kuchyni, ve které dominují čerstvé mořské plody a místní produkty. Vyzkoušejte tradiční pokrmy, jako je "fava" (luštěninová pasta), "spanakopita" (špenátový koláč sýrem), "tsatziki" (okurkový jogurtový dip) a čerstvé ryby a plody moře. Místní restaurace servírují také lahodné dezerty, jako je "baklava" a "galaktoboureko" (sýrový dezert s vrstvou křehkého těsta).

Pláže k navštívení

Skopelos je známý svými krásnými plážemi, které nabízejí klid a relaxaci. Jednou z nejznámějších pláží je Panormos, která je obklopena zelenými kopci a turkizním mořem. Další oblíbenou pláží je Milia, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Řecku díky svému jemnému písku a azurovému moři.

Skopelos je ideálním útočištěm pro ty, kteří hledají klid a nádhernou přírodu ať už pouze v rámci jednodenního výletu nebo na celý týden. Díky blízkosti Skiathosu (kde se nachází letiště s přímým spojením do Prahy/Vídně) je snadno dostupný a nabízí autentický řecký zážitek. Prozkoumejte malebná města, užívejte si klidných pláží a ochutnejte lahodnou řeckou kuchyni. Skopelos vám poskytne nezapomenutelnou dovolenou, která zanechá v srdci vzpomínky na krásu a klid tohoto tajemného ostrova.

Booking.com