Kde najít nejlepší sjezdovky v ČR a Rakousku?

Kde najít nejlepší sjezdovky v ČR a Rakousku?
Kde najít nejlepší sjezdovky v ČR a Rakousku?

Zasněžené svahy se nám líbí pořád víc a víc, obliba narůstá napříč věkovým spektrem a jistě není divu, protože zábava v zimě prostě nikdy nekončí. Kromě Alp nás samozřejmě lákají i tuzemská lyžařská centra, ale jak si mezi nimi vybrat? Výhodou pro Rakousko je fakt, že řada sjezdovek je k dispozici celoročně, a nejen díky tomu je tato země na špici historického pořadí olympijských medailistů.  Velmi zajímavým místem je třeba Hochficht, jenž je pro českého lyžaře vlastně ideální víkendovou destinací. Už i proto, že po stránce dopravy a zázemí si zasluhují jedničku s hvězdičkou.

Výborný poměr mezi cenou a kvalitou zázemí

V dnešní době jde o jednoznačného favorita na zimní dovolenou – vždyť právě lyžování v Rakousku má mimořádnou tradici a velkým plus je zde jistě také infrastruktura, která je opravdu na úrovni. Pár dní v horské chatce znamená romantiku a luxus v jednom úhledném balení a nádherná okolní příroda je pak v každém ročním období pomyslnou třešničkou na dortu. Například ceny skipasů jsou oproti českým horám stále přijatelné a jistě není třeba dodávat, že proto Rakousko v mnoha směrech vítězí.

A jaké jsou ty nejlepší sjezdovky v ČR? V tuzemsku se nabízí široké spektrum možností, začněme třeba v Krkonoších a nezapomínejme také na Šumavu nebo malebné Beskydy, které potěší i mladé rodiny. Ne každý vyhledává dovolenou v zimě, a tak pokud preferujete letní aktivní dovolenou zkuste třeba vyrazit na vodu. Pokud máte rádi tento druh dovolené, nemusíte také nikam daleko. České řeky, mezi nimiž dominují Vltava, Labe nebo Ohře a Sázava, nabízejí vyžití nejen pro vodáky tělem i duší. Nejdelší řeka v ČR je samozřejmě Vltava, 433 kilometrů je velmi slušné číslo i v evropském měřítku.

Pokud hledáte inspiraci, jak aktivně prožít volný čas, zajímavé tipy na výlet se nabízí nejen v České republice, ale po celé Evropě. Můžete zkusit ferraty, bosé stezky či poznávat historii na hradech a zámcích. Když zrovna nebude přát počasí, proč neposedět v útulné kavárničce?

Booking.com