Hösök tere aneb Náměstí hrdinů v Budapešti

Hösök tere - Náměstí hrdinů v Budapešti (Maďarsko)
Hösök tere - Náměstí hrdinů v Budapešti (Maďarsko)

Snad každá evropská metropole má přinejmenším jedno náměstí věnované svým hrdinům padlým v bojích za vlast, nejčastěji během první či druhé světové války. Žádnou výjimkou není ani Budapešť, maďarské hlavní město ležící na mohutných dunajských vlnách, které je mnohdy svou monumentálností srovnáváno s rakouskou Vídní.

Náměstí hrdinů v Budapešti

Jestliže plánujete v této romantické předvánoční době udělat si výlet právě do maďarské metropole a navštívit například některé z ústních vánočních trhů, jsme rozhodně pro. Spojte však tuto příležitost rovněž s turistickou prohlídkou tohoto historicky mimořádně významného města, nafoťte krásné záběry a vytvořte si překrásné vzpomínky.    

Co byste rozhodně neměli vynechat, to je právě budapešťské Náměstí hrdinů. Na rozdíl od třeba toho pražského si totiž to maďarské zaslouží skutečný obdiv veškerých návštěvníků. Jedná se o jedno z hlavních náměstí celého bezmála dvoumilionového města. Najdeme ho mezi třídou pojmenovanou po uherském ministerském předsedovi Guyulovi Andrássym (Andrássy út) – mimochodem tento bulvár je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO – a Městskými sady, známými jako Városliget.

Připomeňte si maďarské dějiny

Náměstí hrdinů se v Budapešti nachází od roku 1896, kdy bylo oficiálně otevřeno u příležitosti obsazení Karpatské kotliny Maďary. Při pohledu na náměstí nelze přehlédnout monumentální 36 metrů vysoký sloup se sochou archanděla Gabriela na vrchu a jezdeckými sochami knížete Arpáda a šesti kmenových knížat při patě. Je to Památník tisíciletí, jehož impozantnost ještě podtrhují dvě kolonády s celkem 14 sochami představujícími uherské dějiny.

Booking.com