Léto jako z pohádky aneb jaké jsou pláže na ostrově Phuket?

Naiharn Beach (Phuket - Thajsko)
Naiharn Beach (Phuket - Thajsko)

Chystáte se na dovolenou v režii slunného thajského Phuketu a plánujete odpočinek na plný úvazek? Tento ostrov je ideálním místem na poklidně i aktivně strávené dny. Na své si zde přijdou milovníci přírody, asijské kultury, večírků, rodiny s dětmi, skupiny kamarádů nebo tzv. sólo-cestovatelé. Phuket je plný desítek hojně navštěvovaných pláží, kde se můžete nechat unášet na mírných mořských vlnách, jen tak procházet po pobřeží anebo se pod slunečníkem začíst do nějaké oblíbené knihy. Jaká místa jsou ta, na které je vstup zcela zadarmo, a se stejně intenzivním zážitkem té nejkrásnější exotiky asijského jihovýchodního království? To se dozvíte v dnešním článku. Jeho tématem je totiž výběr pěti typických plážových míst na ostrově Phuket. 

 TIP    Zajímá vás kdy je nejlepší počasí pro dovolenou v Thajsku? Podívejte se na celoroční statistiku teplot na SunHeron.

1) Kata Beach

Jako z katalogu cestovních kanceláří. Pláž Kata je jednou z nejnavštěvovanějších pláží na ostrově Phuket. Od rušných a přeplněných restaurací je oddělená ulicí, tedy pokud se procházíte po místní písčité pláži, často se Vám může stát, že si budete připadat, tak jako byste se nacházeli na pustém ostrově. Kata je ideálním místem pro rodiny s dětmi, není tak rušná jako např. pláž Patong. Avšak stále zde naleznete spoustu restaurací, hotelů či butiků. Surfaři si tuto kilometr a půl dlouhou pláž oblíbili pro stabilní podmínky, které však někdy mohou být až nebezpečné pro plavání, zejména v období od června až do listopadu. Cestovatelé mohou obdivovat azurovou modř hladiny moře, která koresponduje uměle vytvořeným snímkům cestovních kanceláří snažících se nalákat, co nejvíce turistů na své letní zájezdy do teplých krajin.

2) Patong Beach

Z večírku přímo na pláž. Patong je jedním z nejoblíbenějších letovisek ostrova, kde se bezesporu nachází největší počet hotelů. Toto místo je známo zejména svým nočním životem. Patong však není pouze o večírcích, jenž končí o páté ranní. Letovisko je na pobřeží lemováno tříkilometrovou pláží, na které můžete zcela zadarmo trávit hodiny. Na každém rohu najdete bar, kde je možné objednat si ovocné nápoje, alkoholické drinky anebo pro Thajsko klasický čerstvý kokosový ořech. Místní restaurace jsou plné thajských specialit, jež jsou dostupné k objednání až přímo na lehátko. Stačí poprosit obsluhu baru konkrétní části pláže. Můžete zde sami, s partou kamarádů či s rodinou strávit doslova celý den a na plno odpočívat.

3) Naiharn Beach

Z vody přímo do chrámu. Pokud jste ubytováni na západním pobřeží, Patong, Kata či Kamala, doporučuji Vám si půjčit skútr (půjčení na den přibližně 200 Kč) a pomalou projížďkou kolem malebného pobřeží, si zajet na jižní část ostrova Phuket. Pláž Naiharn je první plážovou zastávkou, pokud cestujete ze západního směru. Naiharn je známá svým měkkým, hladkým a bílým pískem a na rozdíl od Patong nebývá tak přeplněná turisty. Avšak jsou dny, kdy se i zde nachází hlava na hlavě. Přímo přes ulici od pláže můžete obdivovat místní buddhistický chrám Wat Nai Harn, který se stal dominantou této jižní oblasti. Pokud Vás ležení na lehátku omrzí, ještě dál od pláže se nachází velký betonový rybník, kde je možné si zapůjčit šlapadel.

4) Yanui Beach

Ideální místo pro zasnoubení. O něco menší pláž nacházející se u Naiharn Beach se nazývá Yanui. Je snadno rozpoznatelná podle skalního útvaru, který pobřeží rozděluje na jednotlivé části, a dělá tak místo ještě o něco útulnější, než na první pohled už bezesporu je. Pohledem nedaleko se rozprostírá maličký mys, který je po celé šíři obrostlý travnatým porostem. Pláž leží mezi dvěma vyvýšenými vyhlídkami. Tou první je Větrný Mlýn (tzv. Windmill Point) a druhou mys Promthep. Obě místa jsou ideální pro návštěvu večerního západu slunce. Člověk zde může trávit hodiny čtením knihy, či posloucháním hudby a sledováním romantického zkoseného pobřeží, které je rozmanitě vyplňováno nepravidelnými ostrůvky.

5) Rawai Beach a Chalong Beach

Už jen skok od ostrůvkového ráje. Na úplné jihu ostrova, ale spíše již na východním pobřeží se nenápadně rozprostírá další plážová oblast Rawai, která však není určena ke koupání. Totéž můžeme tvrdit i o Chalong. Ty primárně slouží jako přístavy, zejména kvůli jejich komfortnímu přístupu k mnoha ostrovům, jako je Bon, Koho Kaeo nebo Korálový ostrov. Společně o něco severnějším přístavem Chalong jsou hlavními přístavy východní části ostrova. Z Chalong se rychlo-loděmi dostanete na Koh Maiton. Racha Noi, Racha Ya nebo na ostrovy Phi Phi. Tato místa jsou taktéž ideální pro milovníky mořských plodů a ryb. Na pobřeží je možné navštívit desítky malebných restaurací, které mají zahrádku přímo na pláži. Cestovatel si tak může po procházce přístavem užívat romantického výhledu přímo na do dáli nekonečnou hladinu moře. Z Chalongu se zanedlouho dostanete na jednu z nejvýznamnějších dominant ostrova Phuket, do chrámu Wat Chalong. Chrám Chalong, jenž byl postavený na počátku 19. století, se nachází přibližně 3 km od přístavu. Pokud jste milovníci buddhistické tradice, vyrazte na toto místo o víkendu. Bez pochyby zde potkáte stovky místních obyvatel, kteří na toto místo pravidelně dochází praktikovat své tradiční rituály. I vy se můžete stát jejich součástí. Ale pozor na etiketu! Do chrámu jedině bez bot, se zahaleným břichem, rukávy a koleny.

Projet všemi výše zmíněnými místy Vám nezabere více než pár hodin. Proto se jedná o ideální scénář na celodenní výlet. Půjčte si v jedné z místních půjčoven skútr a oddejte se přírodním krásám ostrova Phuket. Věřte, stojí to za to.

Šťastnou cestu!

Booking.com