Elciego – vinařství Bodegas Marquéz de Riscal

Bodegas Marquéz de Riscal najdete v Elciegu (Baskicko - Španělsko)
Bodegas Marquéz de Riscal najdete v Elciegu (Baskicko - Španělsko)

Pokud navštívíte Španělsko v rámci vinařské turistiky, rozhodně byste neměli minout vinařství Bodegas Marquéz de Riscal. Vinařství Bodegas Marquéz de Riscal najdete v Elciegu, pyšnící se přívlastkem město vína, v severošpanělském regionu Pais Vasco.

Markýzovo vinařství

La Rioja je nejznámější vinařský region, který Španělsko má. Přestože tři nejdůležitější centra tvoří Haro, Logroňo a Santo Domingo De La Calzada, jedním z nejzajímavějších turistických cílů se stalo město Elciego, konkrétně tedy vinařství Bodegas Marquéz de Riscal, díky kterému se stejně jako výše uvedená města může pochlubit přízviskem město vína. Historie známého vinařského závodu sahá až do poloviny 19. století, kdo ho v roce 1858 založil markýz z Riscalu, Camilo Hurtado de Amézaga.

Nevšední architektonická památka

Dnes si ve vinařství Bodegas Marquéz de Riscal  přijdou na své nejen milovníci dobrého vína, ale také nadšení obdivovatelé nevšední architektury. Komplex vinařství Bodegas Marquéz de Riscal totiž představuje neotřelé spojení tradičního místního stavitelství a nadčasového futurismu. Moderní část komplexu, která je společně se zde vyráběným vynikajícím červeným vínem (mix odrůd Tempranillo, Garnacha a Mazuelo) největším magnetem pro turisty, má na svědomí kanadský architekt Frank Owen Gehry, mimo jiné spoluautor Tančícího Domu na pražském Rašínově nábřeží či Guggenheimova muzeaBilbao.

Luxusní agroturismus

Příznivcům luxusního agroturismu jistě bude vyhovovat komfort pětihvězdičkového avantgardního hotelu Marquéz de Riscal ve městě Elciego, který láká náročné turisty z celé Evropy. Velké oblibě se těší výtečné speciality hotelové restaurace pyšnící se interiérem navrženým opět Frankem Gehrym, ale především lázně Cadudalie Vinothérapie poskytující bohatou nabídku vinařských procedur. Když načerpáte dostatek energie, můžete se přímo z hotelu vydat na výlet do vinic Marquéz de Riscal, anebo do Vivanca, což je největší vinařské muzeum na světě. Ubytování ve městě Elciego najdou i méně nároční návštěvníci. O penziony není ve vinařské provincii La Rioja nouze.

Navštivte další vinařství v regionu

Mezi další navštěvovaná místa v provincii La Rioja patří vinařství Cvne, Muga s Bodegas Bilbainas. Vinařství Compañía Vinícola del Norte de España, zkráceně Cvne, najdeme ve městě Haro, v podoblasti Rioja Alta. Bodegas Muga se rovněž nachází v Haro, a to v jeho historické části. Jedná se o více než 200 let starý komplex budov s krásným přírodním vzhledem, který má díky kombinaci kamene a masivního dubu. Neméně významnou kapitolu do světové encyklopedie vína vepsalo vinařství  Bodegas Bilbainas, které patří mezi nejstarší v oblasti Rioja Alta. Jeho úplné prvopočátky jsou spojeny s francouzskými vinaři, kteří zde působili koncem předminulého století.

Booking.com