Autem po Sicílii

Vydejte se autem po Sicílii a poznejte krásy tohoto ostrova (Itálie)
Vydejte se autem po Sicílii a poznejte krásy tohoto ostrova (Itálie)

O Sicílii jste si zde již mohli mnohé přečíst. Ať už to byly články o sicilské kuchyni, o nejnovějších informacích o sopce Stromboli, o nejkrásnější prázdninové destinaci na Sicílii, nebo o nejvyšší činné sopce Evropy - Etně. Jak se však po Sicílii pohybovat, když se za poznáním jejích krás vydáte? 

Nejjednodušší a nejrychlejší variantou, jak se na území Sicílie pohybovat, je pomocí auta. Využívat zde můžete i vlaky. S nimi je cesta méně komfortní. Často na vás bude čekat mnoho přestupů. Cestu vlakem vám nezpříjemní ani horké dny, kterých je na Sicílii valná většina. Jednodušší je si tedy půjčit auto a v pohodlí cestovat po celé Sicílii. 

Jak vybrat vhodnou autopůjčovnu?

Čtěte recenze! Nejlepší varianta, jak vybrat tu nejlepší autopůjčovnu, je ta, že se budete řídit dle recenzí. Tím jsou myšleny ty recenze, které píšou předešlí majitelé zapůjčených aut. Tyto recenze bývají většinou pravdivé a objektivní. Často zde lidé píší problémy, se kterými se potýkali během zapůjčení automobilu. Zároveň lidé však pomocí recenzí vyjadřují vděk autopůjčovně, nebo chválí její výhody. Přečtete-li si jednu negativní recenzi, není třeba se hned obávat. Pokud však negativní recenze převyšují ty pozitivní, tak je třeba být na pozoru. 

Se zapůjčením automobilu a výběru té nejlepší autopůjčovny vám mohou také pomoci majitelé vašeho ubytování. 

Na co si dát na zdejších silnicích pozor 

Siciliané jsou velmi temperamentní a zdejší provoz je velmi chaotický. Doslova zde platí heslo “rychlejší vyhrává”. Za volantem zde musíte zachovat klidnou hlavu. Veškeré značky se zde povětšinou ignorují a každý si jezdí po svém. Na přednost v jízdě se zde příliš nedbá. Pokud se někdo blíží ke křižovatce, tak dá zvukem klaksonu najevo, že se mají mít ostatní řidiči na pozoru a dát přednost právě autu, které troubí.

 TIP  Život na Sicílii je odlišný než na severu Itálie. Jak to chodí na Sicílii se dozvíte v našem článku "Jak se žije na Sicílii".

Většina automobilů je zde v horším stavu, než jsme zvyklí. Nablýskaných aut zde uvidíte jen velmi málo. Mnoho aut je havarovaných a otlučených. Proto když dojde k menší nehodě, u které nedojde k žádnému zranění, tak se to zde absolutně neřeší a majitelé vozu nad tím pouze mávnou rukou. A to je také jeden z důvodů, proč zde nepotkáte příliš drahých a luxusních automobilů.

Při zapůjčení automobilu mějte na paměti, že parkovací místa jsou zde velmi malá. Je tedy lepší si půjčit menší auto, se kterým se všude pohodlně vejdete. Nebo na kratší trasy můžete zvážit zapůjčení skútru. 

Další nástrahou sicilských silnic jsou čerpací stanice. U té si vždy natankujte sami. Pokud necháte tuto činnost na obsluze stanice, tak si připlatíte nemalou částku za tzv. servis. Může se jednat až o několik set korun. 

Z důvodu divoké jízdy si při zapůjčení vozu zaplaťte vždy to nejlepší možné pojištění, které autopůjčovna nabízí. Vyhnete se poté případným problémům s placením poničeného vozu.

Kam se autem vydat 

Je mnoho krásných míst, které můžete na Sicílii objevovat. Čas zde můžete trávit lenošením na pláži, výstupem na jednu z mnoha zdejších hor, poznáváním všudypřítomných památek, nebo ochutnáváním sicilských delikates. Využijte zapůjčený automobil a prozkoumejte každé zákoutí tohoto krásného ostrova.

Na těch 10 nejzajímavějších míst se můžete nyní podívat. Každé z nich stojí za návštěvu a každé z nich má mnoho co nabídnout.

A ještě pár informací k autopůjčovnám.

Booking.com