Kuba – aktuální počasí

Pláž (Kuba)
Pláž (Kuba)

Některá místa světa jsou prostě úžasná, platí to zejména o Karibiku, skutečném tropickém ráji, kde si užijete parádní dovolenou. Jedním z ideálních míst je určitě Kuba, která přináší nejen pohnutou historii, ale také pláže, na něž určitě nebudete moci nikdy v životě zapomenout. Ale kdy se sem vydat? V které části roku bude dovolená nejhezčí, alespoň tedy podle takzvaných papírových předpokladů?

A teď to nejlepší – jeďte na Kubu prostě kdykoliv!

Kuba nabídne nejenom historické centrum Havany nebo druhého největšího města Santiaga de Cuba, ale také Varadero. Země, která je blízko Trinidadu a dalších oblíbených karibských destinací, leží celá v tropickém pásu. Nebojte se lehkého oblečení, ale při návštěvě kulturních budov dbejte na základní slušnost, místním by se to moc nelíbilo a policii určitě už vůbec ne. Azurové nebe i vodní hladina. A kdy vlastně prší? Květen, říjen, listopad, ale rozhodně nečekejte nic hodně dramatického. Když se totiž řekne období dešťů, znamená to, že vás občas zasáhne hodinový či dvouhodinový liják, který ale rozhodně není nepříjemný. Spíš půjde o takovou osvěžující sprchu…

Hurikány? Ale jistě, mohou občas přijít, a to hlavně ve druhé třetině roku, tedy během našich letních prázdnin či září a října. Pokud plánujete dovolenou na Kubě na konci našich letních prázdnin, určitě si ji nezabukujte moc unáhleně, protože počasí by nemuselo být právě přívětivé. Lepší bude zařídit dovolenou třeba dva týdny dopředu.

Nejchladnější je moře na Kubě začátkem roku

Kuba a moře, to je skutečné vábení sirén. Ze začátku roku je tu sice podle místních stanov chladno, ale nečekejte, že teplota moře klesne pod 25 stupňů Celsia. Během léta dokonce vyletí místy i nad třicítku. Průměrný roční úhrn srážek je asi na 1400 milimetrech, v období dešťů spadnou až tři čtvrtiny celkových srážek.

Aktuální počasí na Kubě

Camaguey Ignacio

Click for Camaguey Ignacio, Cuba Forecast

Cienfuegos

Click for Cienfuegos, Cuba Forecast

Guantanamo Bay Naval Air Station

Click for Guantanamo Bay Naval Air Station, Cuba Forecast

Havana

Click for Havana, Cuba Forecast

Holguin

Click for Holguin, Cuba Forecast

Manzanillo

Click for Manzanillo, Cuba Forecast

Playa Giron

Click for Playa Giron, Cuba Forecast

Santiago De Cuba

Click for Santiago De Cuba, Cuba Forecast

Varadero

Click for Varadero, Cuba Forecast

Venezuela

Click for Venezuela, Cuba Forecast
Booking.com