Romantika na zámku obklopeném štíty hor a jezerem Lac d´Annecy

Château de Menthon-Saint-Bernard (Francie)
Château de Menthon-Saint-Bernard (Francie)

Dovolená ve Francii může mít mnoho podob. Návštěva Paříže, koupání u moře, výlet do hor a mnohem více. K tomu všemu mnoho památek a historie a samozřejmě věhlasné francouzské víno. Hledáte-li tip na romantické chvíle, ve Francii mnohé lidi napadnou slavné zámky na Loiře. Ty však nejsou zdaleka jediným cílem pro milovníky zámků. Jedním z úchvatných zámků je Château de Menthon-Saint-Bernard tyčící se na skále nad stejnojmenným městem v Savojsku na východě Francie. Město leží na pobřeží jezera Lac d´Annecy, které je také dobrým výchozím místem pro další cestování a toulky s poznáváním savojské krajiny.

Zámek je úchvatný nejen velikostí, ale také polohou uprostřed hor. Z jedné strany vidíte pouze hory, z druhé se otvírá panoramatický pohled na město Menthon-Saint-Bernard. Zámek patří mezi klenoty Savojska i celé Francie. Slovo „Menthon“ je původem keltské a znamená doslova „dům na skále“ – zámek stojí na 200 metrů vysoké skále a proto je odtud také nádherný výhled na Savojsko. Od roku 1989 je zámek vyhlášen francouzským ministerstvem kultury jako historický monument Francie. Na zámek se můžete vydat kdykoli po dobu sezóny od května do konce září.

Život na zámku ve více než 100 místnostech

Jeho základy byly položeny již v 10. století, avšak jeho hlavní stavba začala ve 12. století. Nedaleko zámku najdeme stopy staré římské cesty spojující ŽenevuItálií. Zámek prošel mnoha stoletími a dodnes si zachovává svou impozantní atmosféru exteriéru i interiéru, který tvoří 105 místností. Od roku 1180 zde žila rodina Menthonů, odtud také název města i zámku. Město také tvoří přídomek Saint-Bernard, což je svatý patron lyžování. Zámek vás ohromí skvostnou architekturou a tvoří impozantní celek uprostřed hor.

Ze zámku do Švýcarska i do Itálie

Jednou z předností polohy zámku je také jeho blízké i vzdálenější okolí. Ze zámku máte jedinečný pohled na okolní krajinu, které dominují hory včetně té nejvyšší – Mont Blanc. Můžete se odsud vydat do historických měst Annecy či Chambery, která leží na spojnici mezi Francií a Švýcarskem. Daleko to není odsud ani do Itálie. Zámek Château de Menthon-Saint-Bernard můžeme právem nazvat uměleckým klenotem Savojských Alp. Zámek je ideálním místem pro milovníky historie a kultury a nabízí úchvatné rozhledy do okolí.

Aktualizace 25.10.2021
Booking.com