Paradise Bay – ideální místo pro luxusní dovolenou

Paradise Bay  (Malta)
Paradise Bay (Malta)

Pokud Vás láká dovolená na Maltě, a patříte mezi náročnější turisty, nádherná písečná pláž v zátoce Paradise Bay se zázemím stejnojmenného hotelu je pro Vás jako stvořená.

Rajské koupání na Maltě

Moře oblévající maltské souostroví je neobyčejně krásné a čisté hýřící všemi odstíny modři. Pláže jsou většinu kamenité, najdou se však také písečné. Mezi nejoblíbenější z nich patří pláž sevřená útesy v zátoce Paradise Bay (hezky česky přeloženo v Rajské zátoce) s bohatým a velmi dobře dostupným podmořským životem, k jehož zkoumání vám stačí pouhý šnorchl. Ubytovat se zde můžete v nedávno zrekonstruovaném luxusním hotelu Paradise Bay, který má vlastní písečnou pláž přímo pod okny. Pokud máte rádi procházky, můžete se vydat necelý kilometr na další pláž, Paradise Beach. Tip: Pokud jste ještě náročnější na komfort, ubytujte se v nedalekém hotelovém resortu Golden Bay, který je považován za nejluxusnější na Maltě.

Kam na výlet

Hotel Paradise Bay leží kousek od města Mellieha, které je rovněž velmi oblíbenou turistickou destinací. Až prozkoumáte okolí Paradise Bay, vypravte se do vesnice Pepka námořníka, která je nedaleko. Filmové kulisy amerického velkofilmu dnes souží jako atrakace pro turisty. Skvělé koupání vám nabídne sousední ostrov Comino, kde se před vámi rozprostře Modrá Laguna. Srdce bude plesat především potápěčům.  Jestliže dáváte přednost spíše památkám, udělejte si výlet do hlavního města Maltské republiky Valletty anebo do starobylého města Mdina.

 TIP  V našem článku "Nejkrásnější pláže Malty aneb nejčistší voda v celém Středomoří" najdete doporučení, které pláže na Maltě jsou nejlepší.

Navštivte také další místa

Souostroví Malta má hodně co nabídnout všem cestovatelům, ať už jsou jejich záliby jakékoli. Milovníci nočního života si přijdou na své v letovisku St. Julians. Koho zajímá historie Malty provázaná s maltézskými rytíři, měl by si udělat alespoň krátkou zastávku ve vesničce Selmun, která je právem hrdá na Selmun Palace, na poslední významnou stavbu, kterou rytíři na Maltě postavili. Na své si přijdou také ti, kteří se zajímají o vojenskou historii. Obranná stavba Red Tower (v překladu Červená věž známá též jako věž sv. Agáty) postavená v roce 1649 rozhodně stojí za vidění. 

Booking.com